Cześć!
To my. Zespół Painted Bird

Jesteśmy kolorowi, każdy z nas .

Kolorowe ptaki.

Każde z nas ma swoją kolorową historię.

Oto ona

Painted Bird rozpoczęło działalność w Bolesławcu w 2009 roku, wcześniej Paul Maunder przez wiele lat był nauczycielem w Niemczech. Łącznie, to jest 23 letnia historia z wieloma językami, kulturami i przede wszystkim z wieloma ciekawymi ludźmi!

Painted Bird - znaczy malowany ptak.

I właśnie taka jest nasza szkoła i nasz team – barwny i nietuzinkowy.

Pracowali z nami do tej pory lektorzy z wielu krajów: Anglii, Walii, Ameryki, Meksyku, Ukrainy, Australii, Brazylii, Francji, Hiszpanii, Filipin i Włoch.

Jak mówią przyjaciele – przyciągamy ich do nas. Pewnie dlatego, że sami mieszkaliśmy w wielu miejscach i jesteśmy przez to ciekawi innych kultur.

Ignacja
CEO | Lektor | Tłumacz

Mam tą zdolność, że języki przychodzą mi łatwo. W szkole w Polsce miałam rosyjski (który też studiowałam), łacinę, przez cztery lata intensywny francuski (podczas pierwszej 3 miesięcznej wizyty we Francji posługiwałam się nim swobodnie). W międzyczasie wyjechałam do Niemiec i tam chodząc do szkoły i przebywając z osobami władającymi niemieckim dodałam sobie także ten język do CV. Niemcy są połową mojego serca. Spędziłam tam kawał życia i zostawiłam tam kawał serca. A potem poznałam tam pewnego Anglika i doszedł mi kolejny język… Jakiś czas uczę się włoskiego, bo kocham Włochy! Wiem jedno! Nie wyobrażam sobie żyć bez tych języków… Ci wszyscy wspaniali ludzie, których poznałam i z którymi mam kontakt. Kraje, w których byłam. Kultury, które poznałam… Mogę pojechać w tyle miejsc i czuć się SWOBODNIE językowo! Nie zamieniłabym tego. Jestem wdzięczna za każdy język, każdą w nim przyjaźń i każdą kulturę, którą poznałam. Pewnie już gdzieś czeka na mnie kolejny język, na pewno ciekawy, przyjazny i pełen możliwości. Zachęcam zatem do oferty szkoły Painted Bird, którą stworzyłam z tym Anglikiem, którego przywiozłam z Niemiec:)

Ignacja
CEO | Lektor | Tłumacz
Nazar
Lektor | Tłumacz

Cześć! Mam na imię Nazar.

Moja pasja do angielskiego zaczęła się wtedy, kiedy jeszcze byłem uczniem w szkole. Ten język  na prawdę mnie zainteresował i chciałem wiedzieć o nim więcej, niż przeciętną,którą wykłada się w szkole. Miejscem, które mogło dać mi tą możliwość był uniwersytet. Kiedy byłem na czwartym roku studiów, zdecydowałem spróbować swych sił w pisaniu esejów oraz tłumaczeniu artykułów. Podobało mi się to, lecz bardziej pociągało mnie, aby nauczać innych tego języka. Ukończywszy Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny w Drohobyczu, zostałem wykwalifikowanym nauczycielem języka angielskiego i od tego momentu zaczęła się moja kariera w tej branży. To jest właśnie to, co lubię robić! Oprócz tego, pasjonuję się rysowaniem, fotografią, technologią oraz historią. Spotkajmy się jak najszybciej, a pokażę Wam, że angielski jest łatwiejszy, niż Wam się wydaje.

Do zobaczenia! Nazar

Nazar
Lektor | Tłumacz
Alicja
Lektor

Les langues étrangères c’est ce que je trouve intéressant en général mais parmi elles c’est le français que j’adore. Pour moi c’est la plus belle langue du monde. Et comment cette passion a commencé ? Cela peut paraître même drôle – par pure coïncidence. Ne sachant vraiment pas quelle langue choisir : l’anglais ou le français pour ma première année du lycée, il s’est avéré que le prof d’anglais ne sera pas disponible ! et puis mon premier voyage à Paris et en Normandie a seulement confirmé ma décision . Je vous invite à ne pas perdre de temps et faire la connaissance de cette langue le plus vite possible.

Alicja
Lektor
Paul
vCEO | Główny lektor | Tłumacz

Hi, I’m Paul the founder of Painted Bird in Bolesławiec. My journey here has been a long and winding one. After completing my education in 1991 and in all honesty not knowing what to do with my life, I decided to go to Los Angeles and learn to surf. I really did naively believe the Beach Boys and thought California was the best place to go surfing. Having spent 2 years living in L.A. it was off to Germany where I had the chance to follow my passion and become a professional cook. During those 8 years of cooking I took many sabbaticals and was able to travel extensively through Asia and Australia where I both cooked and somewhat provisionally started teaching English. Upon returning to Germany from Sri Lanka I had the good fortune to meet a manager of an international business language school in Frankfurt. After a short interview during which I inadvertently crashed their whole computer system, I was given my first group of students. I quickly learnt to enjoy the experience of not only teaching, but also learning from, some amazingly interesting and really quite successful people. It was 10 years later when I met Ignacja, the love of my life, that I was persuaded to try and create my own school in Poland. It wasn’t easy, but the things worth doing rarely are. Now 12 years and a few grey hairs later, I not only have a school but also a fabulous team around me, helping in our mission to create present and future international communicators. I can’t wait to meet you, teach you, and who knows maybe learn something from you in our rather special school.

Paul
vCEO | Główny lektor | Tłumacz
Gary
Lektor | Business English

I am a native English speaker who has worked at Painted Bird for several years, mostly working with local companies enabling their personnel to improve their language skills, particularly in the business english area in which I have extensive experience. In the UK, I had a long and succesful career in the insurance and finance industries culminating in the role of Sales and Marketing Director at a FTSE top 50 company. I am an Associate of the Chartered Insurance Industry (A.C.I.I.) and hold a Diploma in Medical Underwriting from the Assurance Medical Society (DMU,AMS). I enjoy all aspects of the countryside including horse riding, (we owned horses in the UK), walking our dog and clay pigeon shooting. Music is a very important part of my life, whether watching, listening or playing. I am also the European representative for Swansea City football club supporters group. I look forward to meeting you and helping with your journey to improve and develop your English language skills.

Gary
Lektor | Business English
Paulina
Lektor

Witajcie, mam na imię Paulina, mam 32 lata i pochodzę z Bolesławca. W wieku 19 lat wyjechałam do Londynu, aby nauczyć się języka angielskiego, gdyż moim późniejszym planem miał być  wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Los miał jednak dla mnie inną niespodziankę, którą była moja córeczka. Od lat szkolnych marzyłam o pracy z dziećmi, połączyłam więc swoje marzenie z wiedzą zdobytą w Anglii i dołączyłam do zespołu Painted Bird. W wolnym czasie uwielbiam, aktywnie spędzać czas, a największą przyjemność sprawiają mi wycieczki rowerowe, spracery po lesie lub górach. Kiedy jednak pogoda nie dopisuje, lubię zamknąć się w kuchni i tworzyć rozmaite potrawy, pochodzące z różnych zakątków świata.Wracająć do obowiązków muszę powiedzieć wprost i szczerze, że praca z moimi uczniami sprawia mi ogromną radość, a progres, który widzę, przyprawia mnie o dumę. Uważam, że dzieci są naszą przyszłością i w to w nie trzeba inwestować.

Paulina
Lektor