Zakładając rodzinę, zaczynamy zastanawiać się, jak inwestować w nasze pociechy, aby zapewnić im jak najlepszy start w życiu już od najmłodszych lat.

Inwestujemy w różne zajęcia, aby dziecko mogło odkrywać świat i odnaleźć swoje własne ja.

W dzisiejszych czasach znajomość języka ojczystego nie wystarcza(!) a poznawanie i operowaniem językiem obcym, jest niezwykle ważne i potrzebne w życiu codziennym.

Jeżeli czytasz nasz artykuł, to zapewne sam zastanawiasz się czy “nadszedł już ten czas”

aby posłać szkraba na język angielski, zadajesz sobie różne pytania,które zaprzątają Twoje myśli…”- dopiero co nauczył się mówić po polsku, przecież nie potrafi pisać i czytać”.

Jeżeli szukasz odpowiedzi na te nurtujące Cię pytania, to znalazłeś się w dobrym miejscu. Doczytaj ten tekst do końca a my wprowadzimy Cię w sekrety naszego nauczania, przekonamy Cię, że Painted Bird jest idealnym miejscem dla Twojego malucha!

Dzieci w wieku 3 do 6 lat

Nasza szkoła oferuje zajęcia, dla dzieci już od 3 roku życia, właśnie w tym okresie dziecko jest bardziej podatne i chłonne do przyswajania nowej wiedzy, w tym języków obcych

Dzięki wczesnej edukacji, Twoja pociecha ma możliwość osłuchania się z angielskim, co pozwoli na swobodne i bezstresowe komunikowanie się.

W Painted Bird, zajęcia są dostosowane do wieku i umiejętności uczniów. Prowadzone są w taki sposób, aby stworzyć środowisko przyjazne dla każdego studenta.

Mając na uwadze, że dzieci w wieku od 3 do 6 lat nie potrafią czytać i pisać, nauczamy poprzez różnorodne gry i zabawy. Aby zajęcia były ciekawe i budziły zainteresowanie, zmieniamy je co kilka minut, podczas tego aktywnego i intensywnego czasu, Twoje dziecko nawet nie zdaje sobie sprawy, że jest w szkole i się uczy.

Dzieci w tym przedziale wiekowym, mają egoistyczne spojrzenie na świat i dominuje w nich własne “ja, ja i tylko ja”, dlatego lekcje przeprowadzane są poprzez niekonkurencyjną zabawę, a ich celem jest przyjemność, a nie zwycięstwo.

Bardzo ważnym aspektem w naszym nauczaniu jest metoda TPR  jest to nauczanie poprzez ruch i gesty, a dokładnie włączanie całego ciała w proces przyswajania słownictwa i struktur językowych.

Dzieci w wieku szkolnym

W momencie osiągnięcia wieku szkolnego, dzieci powoli uczą się zasad panujących w szkole, dlatego jest łatwiej wprowadzić zadania, które powinny być wykonane w ciszy i koncentracji. Dla uczniów od 7 roku życia, zajęcia rozpoczynamy grami wprowadzającymi lub utrwalającymi słownictwo i gramatykę. Sukcesywnie podczas zajęć, przechodzimy do podręczników i ćwiczeń aby pogłębiać i rozwijać wiedzę, którą posiadają. Umacniamy nowo poznane zagadnienia w formie dialogu. Pomimo błędów, dzieci krok po kroku przekonują się do konwersacji w obcym języku i nabierają pewności siebie, dlatego łatwiej jest im w przyszłości radzić sobie z barierą językową.

Zajęcia starszych uczniów oparte są na podręcznikach dopasowanych do poziomu językowego danej grupy. Aby urozmaicić przebieg zajęć i odciągnąć od monotoni, tworzymy wspólnie, różne projekty,które pozwalają nam uczyć się łatwiej, szybciej i lepiej. Bardzo ważnym elementem są również rozmowy, które prowadzimy oraz dzielenie się własnymi doświadczeniami z różnych dziedzinach życia. Pozwala to na otworzenie się na innych, stworzenie wspaniałych relacji, jak i nabranie pewności siebie w operowaniu językiem angielskim.